HZP Thurnau

12.09.2020

I přes zhoršující se ,,korona,, situaci jsme vyrazili za hranice naší republiky k německým sousedům na podzimní zkoušky HZP. Se svými velkými munsterlandy se těchto zkoušek účastníme pravidelně. Společně se zkouškami vloh - VJP, jsou to zkoušky chovnosti a pes na nich prokazuje skutečně svoje lovecké vlohy, které mají být pouze usměrněny výcvikem. 

Psi se jich mohou účastnit pouze ve své první zkouškové sezóně, tzn. musí být narozeni v předešlém roce, pouze štěňata narozena v posledních třech měsících roku nemusí startovat hned následující rok, protože by z jara na VJP byla ještě velmi mladá. 

Na HZP nás vyjela celá česká parta. Dva malí munsterlandi, jeden výmarský ohař a jeden velký munsterland Zita Junior od Nezdického potoka. Výsledek byl až neuvěřitelný!

  • VMO Zita Junior od Nezdického potoka - 185 bodů, stopa živé kachny 11, ověřena hlasitost na viděnou, VÍTĚZ!, vůdce Zuzana Menclová

3.listopadu ještě v té samé honitbě proběhlo prozkoušení stopy zajíce, kvůli zrušeným jarním zkouškám. Se stopou munsterlandi ale nemají žádný problém.